15 наших речей, які не зрозуміти іноземцю
Іноземці, які приїжджають в Україну, знають, що їх чекає багато вражаючих речей. Але часто вони роблять навіть більш дивні відкриття, ніж розраховували. Причому мова йде про цілком буденних для українців предметах і звичаї, які виглядають дуже дивно в очах інтуристів.
1. Приховані турнікети в метро
Досить жорстокий механізм, який не тільки не пропустить зайця в метро, але і покарає його несподіваним ударом по самим ніжним місцях. На нових станціях встановлюють більш сучасні видимі турнікети, але старі турнікети- «вишибали» ще багато де можна зустріти.
2. Зеленка
Західні лікарі вже навчилися відрізняти наших дітей від усіх інших за загадковим зеленим плям на тілі.
3. Присісти на доріжку
Українці сідають на хвилинку перед довгою дорогою. Навіщо? Та тому, що саме в цю хвилину, коли стихнуть всі розмови, турботливий домовик нашепче останні свої вказівки, дасть поради, прочитає напуття. А хто такий домовик? Ох, складно все пояснити іноземцям.
4. З легким паром!
Українці вітають один одного після відвідування лазні, кажучи «З легким паром!» Можливо, пар буває «важким», і після нього з лазні не повертаються.
5. Зберігання пакетів
В Україні ніхто не викидає пакети. І потім збирають їх в окремий пакет.
6. Двері, що відкриваються всередину
Серед іноземців ходить легенда, ніби такі двері ставили для того, щоб КДБ зручніше було їх виламувати. Це, звичайно, дурниці, насправді все простіше. Там, де за ніч снігу на пару метрів навалює, дуже швидко розумієш, як треба навішувати двері, якщо має намір вибратися з будинку до настання весни.
7. Українська крупа
Кажуть, до цієї страви потрібно звикати з дитинства, інакше доросла людина, вперше пробуючи гречану кашу, буде відчувати гіркоту і хімічний присмак. На Заході, звичайно, можна знайти гречку, але виключно на розкладках «біологічної» їжі: в маленьких пакетиках, непрожареної, зелену і ні на що непридатну.
8. Активоване вугілля
Вугілля використовується в якості абсорбенту в усьому світі, але на Заході фармацевти не ризикують так прямо говорити неляканому населенню, що потрібно ковтати шматки корисних копалин. Там вугілля маскують в приємні білі пігулки і рожеві капсулки. У нас же - сувора і неприваблива правда.
9. Березовий сік
Вдумайтеся: сік, який видобувається прямо з дерева. Неймовірна екзотика, яка викликає у іноземця шок, ступор і трепет.
10. Розсіл
Ще одна стратегічно важлива рідина, яку з якихось невідомих причин все ще не взяли на озброєння іноземці. Чому ми все ще не експортуємо це диво?
11. Підстаканники
Раніше підстаканники були поширені по всьому світу, щоб берегти дорогі і тендітні склянки. Згодом склянки перестали бути такою вже цінністю, і про підстаканниках забули. Але тільки не в наших поїздах. Трясе адже! А що за подорож в поїзді без гаряченького чайку?
12. Старий Новий рік
Дивовижний свято, яке не можна просто так взяти і пояснити іноземцю. Доведеться робити екскурс в історію, розповідати про зміну календаря, потім про зміну влади, про різницю між Різдвом і Новим роком. Ні, краще обмежитися тим, що наш народ просто любить свята. Веселитися три тижні поспіль посеред зими - наша традиція! Що не зрозуміло?
13. Піч
«Піч» - одне з тих слів, зрозуміти сенс якого можна, тільки якщо живеш в Україні, причому в селі і взимку, коли на вулиці - мінус 30, а грубка - єдине, що заважає стовпчику термометра у вас в будинку опуститися до такої ж температури. На класичній українській печі можна готувати і навіть спати.
14. В тісноті та не в образі
В Україні не існує традиції відправляти пристарілих батьків до будинку престарілих і викидати дітей після повноліття. Всі живуть в одній квартирі.
15.Український дизайн
І ще одне незмінне дивує іноземців: килими в квартирах вішають на стіни.
